Filtrace

Pískové filtry automatické/poloautomatické se používají pro filtraci mírně znečištěné surové (většinou vodovodní) vody za účelem odstranění jemných mechanických nečistot, organických zbytků apod. Předřazují se obvykle před automatické ionexové stanice a přispívají tak k prodloužení životnosti následného technologického zařízení.

Filtr s náplní aktivního uhlí se používá k zachycení nežádoucích látek na velkém povrchu aktivního uhlí. Slouží k adsorpci převážně organických látek, k rozkladu silných oxidačních činidel (chlor) a ke zlepšení organoleptických vlastností vody. Schopnost náplně se obnovuje pouhým vypráním.

Celý provoz filtrační stanice je řízen plně automatickou řídící jednotkou nebo jednoduše poloautomaticky pohybem ruční “páky”.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Automatická filtrace

FILTRY POLOAUTOMATICKÉ  / PLNĚ AUTOMATICKÉ

Úpravna menších velikostí je tvořena jednou sklolaminátovou lahví naplněnou cca do dvou třetin křemičitým pískem popř. náplní aktivního uhlí. Horní část láhve je opatřena otvorem se závitem, do kterého je namontována plně automatická řídící jednotka, která automaticky řídí celý provoz stanice popř. manuální “páka”, kde jejím manuálním přesunutím do příslušné polohy je zajištěn požadovaný úkon – provoz/praní/proplach.

 

Filtry lze osadit jednotkami:

1) in-line patronou – pouze vstup/výstup vody např. RX34 – kapacita náplně se mění výměnným způsobem

2) poloautomatickou “pákou” např. Fleck 1500, RX56 aj., kdy pohybem páky do příslušné polohy navolíme požadovaný úkon

pákapáka Fleck1

3) plně automatickou řídící jednotkou např. Fleck 5000, 2750/2850, RX67 apod.

Technické parametry pískových filtrů