Dávkovací blok

POUŽITÍ :

Dávkovací bloky  se používají pro kontinuální dávkování chemicky neagresivních chemikálií, jako jsou např.: fosforečnan sodný, hydroxid sodný apod.

POPIS :

Dávkovací bloky se dle požadavku skládají  z 35, 60, popř. 100 litrového PE barelu, do kterého se uzavíracím hrdlem nalije požadovaná dávkovaná chemikálie, popř. se chemikálie vsype a připraví se potřebný objem roztoku. Po rozpuštění je poté roztok kontinuálně dávkován do topné soustavy popř. do napájecí nádrže. Zásobní barely je možno vypustit pomocí případného vypouštěcího ventilu ve spodní části barelu.

Pro nadávkování se používají kontinuální dávkovací čerpadla např. typu TEKNA EVO AKL, popř. typu TPG (tyto je možno dovybavit impulzním vodoměrem a hlídací vyprazdňovací sondou). Dávkovací čerpadlo se umísťuje přímo na barel popř. je možno ho zavěsit na zeď (pozor: sací výška čerpadla je 1 m).

Dávkovací blok se umisťuje rovnou na podlahu, v jeho blízkosti by měl být přívod vody, zásuvka 220 V a popř. odpadní kanálek.

DODÁVKA :

Dávkovací blok je dodáván jako komplet – dávkovací čerpadlo a PE barel, popř. dle objednávky impulzní vodoměr, vyprazdňovací sonda, míchadlo, bypass apod..